Wpis

„Mama blues…” – czyli rozmowy o życiu przy kawie z psychologiem


„Mama blues…” – czyli rozmowy o życiu przy kawie. Spotkania z psychologiem.

Jesteś przemęczona? nie masz czasu dla siebie? potrzebujesz porozmawiać o swojej trudnej codzienności?

Zapraszam Cię droga mamo na kawę…

Podczas tych spotkań przede wszystkim:

  • złapiesz oddech,
  • porozmawiasz z innymi mamami o swojej codzienności, troskach, zmartwieniach, niepokojach dotyczących dzieci i związku oraz o tym, jak się cieszyć z małych rzeczy,
  • posłuchasz doświadczeń innych kobiet,
  • zdobędziesz wiedzę dotyczącą rozwoju swojego dziecka.
  • dowiesz się jak radzić sobie ze swoimi emocjami i jak zadbać o siebie.

W dzisiejszym świecie społeczeństwo stawia przed Mamami bardzo duże oczekiwania. Mama ma być zawsze uśmiechnięta, pogodna, zorganizowana, pomocna i oczywiście fit. Wiele kobiet w różnego rodzaju sportach poszukuje spokoju, odreagowania codzienności domowej, napięcia, które towarzyszy wychowaniu dzieci. Mamy szukają chwili dla siebie, żeby choć trochę poczuć się kobietą, nie tylko mamą czy żoną ale tak zwyczajnie po prostu – sobą. I biegają na basen, siłownie, jogę. Ćwiczą w domowym zaciszu, kiedy uda im się wyrwać

5 minut dla siebie z Lewandowską, Kołakowską, Chodakowską…

Odwożą dzieci do przedszkola, szkoły i pędzą pobiegać lub „pochodzić z kijami”…

A co jeśli zwyczajnie nie mamy na to ochoty?

Nie lubimy tego typu aktywności lub po prostu nie jest to odpowiedni moment w naszym życiu?Praca, dom, obiad, sprzątanie, pranie, prace domowe i milion rzeczy większych i mniejszych jest do zrobienia codziennie. A każda Mama potrzebuje czasu dla siebie. Oddechu. Rozmowy, Wsparcia. Dobrej kawy i kawałka pysznego ciasta.

Nazywam się Ola Rejniak, jestem psychologiem, ale też żoną i mamą 4-letnich bliźniaków,

Lubię czytać kryminały, które mnie relaksują i wyrywają w zupełnie inny świat. Lubię robić drobne przemeblowania i naprawy domowe. Spacerować po lesie, zimą jeździć na nartach. W wolnych chwilach oglądam filmy i seriale często na nich zasypiając. Lubię gotować, spotykać się z ludźmi. Czasem lubię ciszę i spokój ale tych momentów jest najmniej.

Na co dzień pracuję w szkole podstawowej, pod moją opieką są dzieci z klas 0-3. Prowadzę poradnictwo dla rodziców, rozwiązuje konflikty rówieśnicze, gaszę pożary związane z tęsknotą za mamą, trudnościami z innymi dziećmi, a także prowadzę zajęcia dla dzieci z różnego rodzaju zaburzeniami. oprócz tego prowadzę konsultację i terapię zarówno indywidualną jak i z parami i rodzinami. Często podczas spotkań z pacjentkami – mamami rozmawiamy o dzieciach, obowiązkach, nie zawsze są one przyczyna terapii! Jednak ta codzienność i ilość obowiązków często dominują spotkania i inne tematy spadają na dalszy plan. Ponieważ Mamy mają potrzebę wygadania się, podzielenia się swoimi troskami, zmartwieniami, wątpliwościami…Koleżanki, szczególnie te bezdzietne lub które mają już starsze dzieci nie zawsze mają ochotę słuchać w kółko o tym samym, nie podzielą się z nami swoimi doświadczeniami.

I właśnie z tej potrzeby narodziła się inicjatywa Mama blues. W gronie Mam dzieci w różnym wieku, będziemy rozmawiać o naszej codzienności, dzielić się swoimi doświadczeniami, trudnościami. Będziemy mogły posłuchać jak radzą sobie inne Mamy. Będziemy mogły wspólnie pośmiać się, porozmyślać, rozwiązać jakąś trudność, popłakać i spędzić miło czas. Bez krytyki, oceniania i dobrych rad. Będę podczas tych spotkań dzielić się z wami wiedzą z dziedziny psychologii, rozwoju dziecka, objawów dysfunkcji i zaburzeń rozwoju. Także będę starała się wspierać Was w kryzysach i motywować do wyzwań i aktywności. Oczywiście przy kawie lub herbacie z odrobiną słodyczy.

Zostaw niemowlę z tatą lub babcią. Zaprowadź dziecko do żłobka lub przedszkola, wypraw do szkoły starsze i wpadnij na kawę!

Zapraszam serdecznie
Ola Rejniak

Jesteś zainteresowana ? Zadzwoń 787261392

Leave a Comment