Wpis

Warsztaty dla przyszłych mam – Będę mamą!


Rola mamy towarzyszy nam całe życie. Jest ogromnie ważna już od momentu poczęcia. Niemal każda kobieta w innym czasie zaczyna czuć to „powołanie” do roli mamy i w indywidualnym dla siebie czasie podejmuje decyzję, chyba najważniejszą w życiu …”będę mamą”…

Nikt nie uczy nas jak być rodzicem. Uczymy się przez obserwacje swoich rodziców, dziadków, bliższych i dalszych znajomych. Podejmujemy decyzję o tym co chcemy kontynuować w naszych rodzinach a czego z całą pewnością nie. Naszą wiedzę i doświadczenia zdobywamy ucząc się na własnych błędach. Testując siebie, swoje dzieci i partnerów. Czasem nauka przebiega bezboleśnie, innym razem cierpi na tym cała nasza rodzina.

Rola mamy towarzyszy nam całe życie. Jest ogromnie ważna już od momentu poczęcia. Niemal każda kobieta w innym czasie zaczyna czuć to „powołanie” do roli mamy i w indywidualnym dla siebie czasie podejmuje decyzję, chyba najważniejszą w życiu…

…”będę mamą”. w jakiej formie słyszysz to zdanie w swojej głowie? Czy to pytanie?, czy stwierdzenie? A może marzenie???

Przychodzi taki czas w życiu kobiety, że właśnie to zdanie zaczyna pojawiać się w naszych myślach. Najpierw nieśmiało, z czasem coraz częściej. Rozmowy z partnerem, mężem, wyobrażenie jak by to było i w końcu podjęcie decyzji. Staramy się o dziecko! – Ach temat rzeka! Cykl, owulacja, dni płodne, temperatura ciała, kwas foliowy, dieta.. itp. Mąż z drugiego końca Polski pędzi bo zadzwoniłaś, że owulacja i szybko, szybko! Zanika romantyzm, bliskość, nie ma czasu na „grę wstępną”. Jest jeden cel – ciąża! I nic innego nie ma znaczenia.

Dwie kreski- Jest! Tak! Tak! Udało się! Radość euforia, łzy szczęścia. Dzielenie się szczęśliwą nowiną z rodziną, przyjaciółmi. Urządzamy pokoik, wymyślamy imię… A wózek taki czy taki? A łóżeczko będzie pod oknem czy w sypialni rodziców? Wyprawka gotowa, torba spakowana. Milion pytań, planów, wyobrażeń. Badania prenatalne, szczepienia, USG, krzywa cukrowa. Pilnujemy dat, terminów, wagi … Aż w końcu nadchodzi ten dzień i WSZYSTKO się zmienia.

O tym WSZYSTKIM będziemy rozmawiać na proponowanych warsztatach. Wspólnie z materiałem zdobytym od kobiet mam, w oparciu o najnowsze dane i badania naukowe oraz rozwój dziecka w pierwszym roku życia. Od momentu pojawienia się skurczy porodowych będziemy starały się dowiedzieć co przyniesie ten zbliżający się rok. Zarówno z perspektywy rosnącego dziecka ale przede wszystkim co takiego dzieje się w głowie kobiety, jak i czy możemy się na to przygotować.

Otwórz oczy i spójrz nieco dalej w przyszłość…

Zapraszam serdecznie
Ola Rejniak

Szczegóły wkrótce.

Leave a Comment